Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Filozofia Dhe Injoranca

Njeriut te sotem
I duhet filozofia
T'pastroj injorancen
T'njoh veten e tija

Njeriu i sotem
Po kthehet shpellar
I pelqejne gorricat
Lakuriqsi e pare

Sot me shume se kurre
Na duhet filozofia
Kjo e ben njerin
Te njoh veten e tija

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0