Më mbaj mend (për 1 muaj)

Filozofia Dhe Injoranca

Njeriut te sotem
I duhet filozofia
T'pastroj injorancen
T'njoh veten e tija

Njeriu i sotem
Po kthehet shpellar
I pelqejne gorricat
Lakuriqsi e pare

Sot me shume se kurre
Na duhet filozofia
Kjo e ben njerin
Te njoh veten e tija

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet