Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Apolloni (Nr 3)

Nje vizit te Apolloni
Dimer vere s'ka rendesi
Kur zbret poshte ne fshatin Pojan
Do te ndjesh kenaqesi

Vijne bota nga ane e anes
Ngjisin shkallaret e tij
Kur shikojn muret gjigante
Rikthehen ne lashtesi

Nje vizit do bej dhe une
Aty kam njerezit e mij
Aty kam un motren time
Krahe hapur me pret te vij

Nje vizit te Apolloni
Te behet dita njemije
Clirohesh nga stresi i kohes
Te jep force e energji

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0