Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poezit E Shquara

Poezit e shquara
Qe rrjedhin pikojn
Jane ujvar e shpirtit
Mendjen ta ndricojn

Shkruar nga poet
Qe jane elitar
Kollofej te penes
Autore shqiptar

Pse jo dhe te tjere
Vargun e rimojn
E stolisin me ar
Ne piedestal e cojne

Poezin e shquar
Sapo e lexon
Te jep drit nga drita
Ne labirinte te con

Poezit e shquara
Jane simfoni
I kendojne tenoret
Shkruar nga poet gjeni

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente 0