Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qazim Menxhiqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  • Lupq 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Australi 
BIOGRAFIA: Qazim Menxhiqi është një këngëtar i njohur. Qazim Menxhiqi ka lindur ne fshatin Lupq i Eperm komuna e Podujeves, i cili njihet per kenget e tij atdhetare, ai ka nje familje me tradit muzikore tipike shqiptare ky dhe vellau i tij Kompozitori i njohur artist i madh shqiptar qe ka krijuar Himnin e Flamurit te Kosoves Mehdi Menxhiqi njihet si nder kompozitoret e talentuar qe ka kryer studimet jashtvendi ne Poloni dhe me veprimtari te gjer si brenda dhe jasht vendit, kurse Qazim Menxhiqi me fil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Valon Buquku

Avni Hadergjonaj

Met Sadiku

Acidi

Valon Rama

Trim Jakupi

Lil Samee

Simple-X

Dr.Nushi

Chipsi

Tags: Qazim Menxhiqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet