Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qelbanix - Dua Te Dal Dhe Te Kthehem Prap Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Nuk mendoj se e kam gabim që kërkoj kudo shpjegim,
në një mal,
tek një pallë

Kjo gjë më jep shumë kënaqësi,
madje po e bej dhe tani,
mbi një vullkan,
mbi ca politikanë,

mbi një vullkan,
mbi ca politikanë,
mbi ca planete,
kur bëj një shurrë

Refren
Dua të dal nga ky qark,
dua të dal e t'kthehem prapë
Dua të dal nga ky qark,
dua të dal e t'kthehem prapë
prapë
prapë

Cdo shpjegim që m'del kudo,
më jep jetë edhe kur unë shoh,
mbi njerëzim,
tek qeni im

Kur nuk dua t'shoh asgje,
prapë mendja më rri në ndonjë vend
Përshembull nuk ka drita,
ose s'po më del viza

Nuk ka drita,
nuk po më del viza,
nuk ka drita,
nuk po më del

Refren


Ky tekst u dërgua nga Lori SweetQelbanix
Publikimi: 23/11/2007
Festivali: Kënga Magjike 2007


Qelbanix - Dua Te Dal Dhe Te Kthehem Prap
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Te Dal Dhe Te Kthehem Prap".
3. Video është e këngës "Dua Te Dal Dhe Te Kthehem Prap", por nuk këndohet nga Qelbanix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qelbanix:


Komente 0