Qender
Qender
Qender
  • Emri i Vërtetë:
  • Qendrim Lami:
  • Vendlindja:
  • Kaqanik Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Qender është këngëtar. Qendrim Lami, i lindur në Kosovë në Komunen e Kaqanikut mirret qe 5 Vitë me Muzik (Beata-Instrumental) Dhe qe 1 Vitë nisi të bënë Rap. Në Vitin 2004 shkoj Qendirmi në Zvicërr Dhe atje e formuan Grupin GpM Crew (Gangsta Paradise Of Mühlematt). Në fillim ishin afer 100 Persona ne ket Grup, është kënë Grup i Rruges. Në Vitin 2007 Dy prej Grupit (Qendrimi & Kushtirmi) nisen të Bëjnë Beata dhe 3 Persona tjer e Kapen rrugen e Muzikes së bashku me Qendirmin Dhe kushtirmin.

Më datë 30 Gusht 2010, Qender publikon videoklipin "Pom Pëlqen", në bashkëpunim me Dogma & Mr Toni.

Më datë 29 Shkurt 2016, Qender Gpm publikon videoklipin "Jena Na Dy".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: qendergpm qendergpm  Komente 1