Më mbaj mend (për 1 muaj)


Qendresa Batllava - O Bylbyl

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Bylbyl".
3. Video është e këngës "O Bylbyl", por nuk këndohet nga Qendresa Batllava.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Qendresa Batllava - O Bylbyl  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

07/12/2019

2019-12-07T15:16:37+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Bylbyl" kënduar nga Qendresa Batllava.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Qendresa Batllava i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzie Osmani - O Bylbyl

O bylbyl kah fluturon
Ne vend timin ti kur shkon
T'fala nanes me mi ba
I thuj djali ka shum mall x2

Lum bylbyl ti mos harro
T'fala babes me mi bo
Lot e syrit s'muni pi mbaj
Nuk po muj ma shpesh me ardh x2

Or bylbyl pash zanin tan
Çomi fjalt qysh t'kam than
Se po me digjet zemra e shkret
Qe na ndau i ziu gurbet x2

...

Pershendetma at shoqni
Qe u ndam ne rini
Per pak erdha e krejt kam mbet
Po e shoh ktu kam me vdek x2

Xhevdet Hafizi - O Bylbyl

2X
O BYLBYL O I BUKURI SHPENDE
ÇKA KE TI QE POM XHEMON AMAN AMAN
REF...2X
GJITH DASHNORVE SHNOSHJAU ZEMREN AMAN
HIQJA DERTIN QE I MUNDONE
2X
TI PRANVER MA TBUKRAT LULE
MJAFT KY DIMER NA LA FJET AMAN AMAN
REF...2X
KNO BYLBYL KANGT E TUA AMAN
SHNOSHJAU ZEMREN DASHNORVE TSHKRET
2X
NE KAFAZ BYLBYL SI TI E
PREJ KTI DIMRI JAM RRETHU AMAN AMAN
REF...2X
ZEMRA IME MBUSH HIDHRIME AMAN
PRES PRANVEREN ME LULZUE

Labi - O Bylbyl

Vazhe moj vake karshii e sma ban me isharet
Vazhe moj vake karshii e sma ban me isharet

o bybyl oo lum bybyl
o bybyl ooo lum bybyl

a sma jep trandofil
a sma jep trandofil

tradofilin sa tjam gjall
tradofilin sa tjam gjall

dot ja qoj dashonores pare
dot ja qoj dashonores pare

ne vetmi jam mbetur jam duke u tretur
halli kush ma dinka a shkpirti ku me rrinka
halli kush ma dinka a shkpirti ku me rrinka

hajde hajdeeeee
Më Shumë Këngë Nga Qendresa Batllava:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet