Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qëndresa Bunjaku
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Qëndresa Bunjaku është këngëtare. Qëndresa Bunjaku është këngetare dhe violiniste, ish anëtare e koreve “Xixellonjat”, “Zerat Gazmor”, anëtare e kryesisë dhe këngëtare në “AKV Prishtina”. Momentalisht është pjesë e orkestrit në ansamblin shtetëror “Shota”. Ka zhvilluar dhe profesionin e pedagoges i cili i ka ndihmuar mjaft në përfshirje dhe çasjen me kreative artistike.

Në vitin 2017, Qëndresa Bunjaku merr pjesë në Albanian Star 2017.

Në Qershor 2019, Qëndresa Bunjaku & Altruis Morina marrin pjesë në Zambaku I Prizrenit 2019 me këngën "Nëse Të Gjej Në Zemër", autor dhe teksti Arijeta Daci si dhe orkestrimi Hysni Klinaku.

Më datë 17 Nëntor 2019, Qëndresa Bunjaku & Rinor Berisha publikojnë videoklipin "Nëse Të Gjej Në Zemër". Orkestrimi i këngës u punua nga Hysni Klinaku. Me këtë këngë, Qëndresa Bunjaku & Rinor Berisha marrin pjesë në Zambaku I Prizrenit 2019 në vitin 2019.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

Albanian Star

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet