Më mbaj mend (për 1 muaj)

Plaga E Shoqeris

Sa kujtime pata me ty qoft te bukura qoft te hidhura,ato kurr nuk i harroj.
Ndoshta njera-tjetres shum fjal te renda i kemi then por prap falje kem kerkuar dhe ne fund te buzqeshura qendronim.
Vikendet qe nuk te shihja ishin 2 dit asnje me shum,por mua me dukeshin si 2 vite te plota nga malli qe kisha per ty.
Te kisha shoqe te zemres per mua ti ishe ajo motra qe kurre ne jet se kisha patur dhe ende je edhe pse larg por jo larg me trup por larg me zemer,qe do ma beje keshtu kurr se kisha pritur,se ti do ishe e vetmja ne jet qe shpinen do ma ktheje kurr se kisha ditur.Sa shum un te pata besuar sa sekrete ti pata rrefyer,per askend ne jeten time nuk kam qar aq shum sikur sot se ti mike shum mua me lendove.
Shpresoj qe nje dit do ta kuptosh qe un te deshta pa asnje interes,kur ti te qash un nga larg do te shikoj e pikelluar duke i lutur Zotit se ti do te kesh nje buzqeshje aq te thell saqe te arrij ta prek shpirtin nga lumturia.
Kur ti je e lumtur jam edhe un,do me mungojn shum momentet tona,Te dua do me mungon te qesh perseri me ty.

- poezi nga Qendresa Hoti


- U dërgua nga Qendresa Hoti -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim