Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ishe Ti...

E dashura ime, mikja ime, motra ime,
zemra ime, jeta ime, shpirti im....
Ti je ajo qe ato net kur un qaja me vije pran jo per te qeshur jo per tu tallur me mua por per te me fshir ato lot per te me ngushlluar...
ishe ti ajo qe me bente te qeshja edhe kur isha e merzitur...
ishe ti ajo qe jeten ma bere te bukur duke dashur te mos jetoja me...
ishe ti ajo qe me thoje te mos kujtoja te keqiat te mendoja te mirat qe i kaluam e qe i lam vetem ne te kaluaren ton...
ishe ti ajo kur un doja te vdisja ti ishe ajo e vetmja qe ma zgjati doren dhe me the Te lutem per mua mos shko.
te lutem mos i harro momentet tona,
buzqeshjet,gjerat e mrekullueshme...
ishe ti ajo qe me qendrove pran ne gjdo hap te jetes sime ...

- Poezi nga Qendresa Hoti


- U dërgua nga Qëndresa Hoti -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente 0