Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ne Heshtje

Nje heshtje me flet ne brendesin e shpirtit tim,nje lot po rrjedh nga syri im,e heshtur po rri e te pres edhe pse un e di qe sdo kthehesh ke shkuar je larguar pa asnje fjal,e me le dhimbjen si kujtim,mi le momentet ti kujtoj ne heshtje,ne dhimbjet qe me kapluan shum,me le te vetëm ne ket jet te shkret qe pa ty nuk po jetohet dot.Sa vite kaluan e su degjua zeri im,nuk u pa asnje buzqeshje nga un,nuk qeshen keta sy qe gjdo nat pret me mall fytyren tende...vitet kaluan e un e heshtur jam nuk shoh asnje shpres ne jet,pse zoti ma fali ket jet a thua ka shum gjera qe ende si kam perjetuar,a thua ka dhe shum momente qe do i kaloj ne vazhdimin e jetes apo do te vdes e mbyllur ne heshtje duke shikuar syt qe se ndal lotin nje asnje qast.

- poezi nga Qendresa Hoti


- U dërgua nga Qëndresa Hoti -
Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim