Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Memedheu

Kjo toke me dha leje
qe te jetoj mbi te
te luaj te vrapoj
dhe shume te mesoj

Kjo toke eshte e embel
dhe quhet MEMEDHE
disa e kerkojne,por jo
smund ta gjejne.

Nga varferia,njerezit
ne gurbet kane shkuar
ti ushqejne femijet
jeten kane flijuar.

Per te gjithe ata qe
kane shkuar dikund
ne zemer kane kane dhimbje
e cila nuk ka fund.

Dhe tani qe ndodhem
ne vendin tim,nje ndjenje
e forte me shtyu qe ta
shkruaj kete refim.

Ne kete toke kam lindur
ne kete toke do te mbes
ne kete toke do te jetoj
ne kete toke do te vdes.

- poezi nga Qendresa Sela


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet