Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qendrim Pllana - Shqiperi  (Feat. Geti)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Gentrit Osmani

27/11/2014

2014-11-27T17:59:16+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shqiperi" kënduar nga Qendrim Pllana.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Qendrim Pllana i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Enes Molla - Shqiperi

Strofa e pare:
Eshte nje shtet, I rrethuar nga ai vet.
E ka pasur emrin Iliri dhe sot quhet shqiperi.
Shume kohe kan kaluar dhe shqiperin e harruan.
Harruan kete tok kur lindshin trima dhe patriot.
Shume poet te kan kenduar dhe vecorit e tua ikan treguar.

Strofa e dyte
Shume vete te dolen zot, por mundimi ju shkoi kot.
Te pushtuan, te copetuan, te grabiten, te roberuan…
Ti je vendi me I vjeter ne Europ e Ballakn,
ku shqiponja fluturon e lir ne kete vatan.

Refreni
Shqiperi, sa veta per te qar ke ber ti.
Shqiperi, pa ty sa vetmi.
Shqiperi, sa veta per te qar ke ber ti.
Shqiperi, pa ty sa vetmi.

Strofa e trete
Mysliman, ortodoks, e katolik jetoim te gjithe se bashku.
Nje tok, nje komb, nje gjuhe, nje flamur.
Kosov, vellau im e di qe te kam prane dhe un per ty, aty do jem.
Cameri, e mjera ti cameri, per ty eshte nje fatkeqsi,
viktim e politikave nuk je vetem ti.

Refreni
Eshte nje shtet, I rrethuar nga ai vet.
E ka pasur emrin Iliri dhe sot quhet shqiperi.
Shume tituj e grada ke mar e jep ti.
Shqiperi, sa veta per te qar ke ber ti.
Shqiperi pa ty sa vetmi.

Besim Bunjaku - Shqiperi

100 vjet ne pavarsi kemi ba 100 vjet ket tok me gjak e kemi la per shqipri duhet me vdek na lan te paret amanet gjaku i deshmorve tan nëë flmaur qendron krenar X2] urime festa nena shqiperi lotet me pikojn ne sy je keshtjella gur mbi gur qdo shqiptar eshte 1 flamur X2] vllezën motra ane e mben kudo ne bot mbushni zemrat dashuri festoni sot ndaq me mlidh e ndaq me vra jam shqiptar si une nuk ka kenga ime thrret kushtrim per shqipri jam shpirtin tin ndaq me mlidh e ndaq me vra jam shqiptar si une nuk ka kenga ime thrret kushtrim per shqipri jam shpirtin tin urime festa nena shqiperi lotët me pikojn ne sy je keshtjella gur mi gur qdo shqiptar eshte nje flamur X2] nje flamur kuq e zi te gjith jemi shqipëri X3]

Aleksandër Gjoka - Shqiperi

Ditet qe ti pret, dhe une i pres
Pse vuaj, nuk shterron
Do te kthehem, si dallandyshet nje mengjes
Toka ime, te adhuroj

Netet qe ti urren, une do ti djeg
Pse hesht, une nuk harroj,
Drejt teje, zemra gjithmon' gjen nje shteg
Shqiperi te adhuroj.
Drejt teje, zemra gjithmon' gjen nje shteg
Shqiperi te adhuroj.

Burim qe s'ka te sosur je, Shqiperi
Ti je det e ti je krua
Kalterimet e rilindjes aguan
Ti gurgullo se te dua.

Burim qe s'ka te sosur je, Shqiperi
Ti je det e ti je krua
Kalterimet e rilindjes aguan
Ti gurgullo se te dua.

Vitet qe ti mplak dhe une i mplak,
Une hesht ti gjemon
Drejt teje zemra gjithmon e merr nje vrap
Toka ime me rinon.

Ditet qe ti bredh, dhe une i bredh,
Ti hesht, un' gjemoj
Do te kthehem, me dallandyshet nje mengjes,
Atdheu im, te adhuroj

Drejt teje, zemra gjithmon’ gjen nje shteg
Shqiperi te adhuroj.

Burim qe s'ka te sosur je, Shqiperi
Ti je det e ti je krua
Kalterimet e rilindjes aguan
Ti gurgullo se te dua.

Burim qe s'ka te sosur je, Shqiperi
Ti je det e ti je krua
Kalterimet e rilindjes aguan
Ti gurgullo se te dua.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Qendrim Pllana:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet