Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Qendrim Pllana - Jam Pishman  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/10/2019

2019-10-20T12:43:57+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jam Pishman" kënduar nga Qendrim Pllana.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Safet Rizaj - Jam Pishman

Zemra rahat s`mu ka ba
edhe Shpyrti mu ka nxi
Ah sa here keq une Veprova
u Pendova e tash e di

Refren
Jam Pishman, Jam Pishman o Zoti i madh
Jam Pishman, e Zemra shum me Qan
T`Lutem o Zot, t`lutem Zot me Udhzo
Ah sa shum jam ba Pishman

i humba gjith qe i pata
i humba gjith qe Zoti mi dha
por ma zi eshte o Zot per mu
Qysh mujta ty une met harru

Refren

Z`du te jem aj qe jam kan
du te jem aj qe zoti e don
Zemra me digjet nga Pendimi
Qysh Gabova o Zot tash e di

Refren

O Zot une kur ma z`dot gaboj
te jesh i Knaqur ti me mu
Me shtohet Dini, me Shohet Imani
Rrugen tend o Zot tash jam tu e Shku

Refren

Artan Jusufi - Jam Pishman

E pranoj se fajin e kam veet
sja kam dit kimetin dashnis se vertet
goja pse smu tha fjalt kur ti kam than
dikur tkam lendu tash zemra pom qan

Ref:
Jam pishman o shpirt qe tkam lan
nuk e di hallall a po ma ban
Kerkoj falje qe tpata idhnu
hajde shpirto prap me u pajtu

Nuk ja fali vetes asnjeher
ditet ma te mira ti kam bo zeher
hajrin ta kam pa sherin ta kam ba
pervec meje fajin askush nuk e ka

Ref 2x:
Jam pishman o shpirt qe tkam lan
nuk e di hallall a po ma ban
Kerkoj falje qe tpata idhnu
hajde shpirto prap me u pajtu
Më Shumë Këngë Nga Qendrim Pllana:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet