Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
(1920-2003)  
  • Vendlindja:
  • Lushnjë 
BIOGRAFIA: Qerim Haxhiu është një shkrimtar i njohur. Qerim Haxhiu ishte aktivist i shquar për çështjen kombëtare shqiptare, publicist, poet, futbollist dhe atdhetar i paepur, që nuk ndali për asnjë moment veprimtarinë e tij patriotike. Qerim Haxhiu lindi në Lushnjë më 7 shkurt 1920 në një familje të vjetër intelektuale, fisnike, arsimdashëse, sportdashëse, patriotike e atdhetare të qytetit të Lushnjes. Djali i patriotit të shquar shqiptarë Bajram Haxhiu, një nga anëtaret e komisionit nismëtar të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Kartolina (2)

0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Autorë Të Ngjashëm:

Jorgo Telo

Xhevahir Cirongu

Ahmet Kolgjini

Vasil Tabaku

Hiqmet Meçaj

Isuf Luzaj

Pano Taçi

Bilal Xhaferri

Jorgo Bllaci

Martin Camaj

Tags: Qerim Haxhiu


Komente mbi këtë artist