Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qerim Sula & Grupi I Lures - Kënga E Kongreseve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Tetë nëntor dyzet e tetë,
hapi partia, t’parin kongres
Dënoi tradhëti, shpartalloi fraksione
Çau përpara n’revolucione

N’kongres të dytë, me plot fitore
Nisen plane madhështore
Ndërtum vendin e forcum shtetin
çelikosëm unitetin

N’kongres të tretë nalt prej tribunës
Ushtoi fjala e partisë së punës
Fole ti dhe bahet bujqësia
prin o përpara industria

N’kongres të katërt tani u rrite
Dhe më nalt Shqipëria u ngjit-e.
Ç’e godite o moj parti,
krushovizmin bri e në brij-ë

Plot fitore dhe prapë në festë
Nalt flamujt e kongresit të pestë
Male, kodra dhe bregore
Porsi fushat i bamë pjellore

N’kongres të gjashtë, Shqipnia nuse
Ma e bukur, ma e kuqe
Ndrite kënd, e ngrite vepër
Hapi yt është kilometër

N’kongres të shtatë u deklarue
Buka në vend u sigurue
Llavë të kuqe rrjedh çeliku
Le t’i plasin sytë armikut
Ditë o përditë me hasëm t’ri
I godite fije në fije

Nji nëntor, në vjeshtën e tretë
Plot fitore n’kongres të tetë
Nga fitorja në fitore
Me marksista në një llogore
Dyzet veta me ty parti
Besa bese si gjithnji

Flet Enveri ushton jehona
Shtet-besim në forcat tona
Nga kongresi në kongres
Prin partia sokoleshë
Enver Hoxha trim mbi trim
Nxeh kongreset, mban fjalim
Fjala e tij o me mijëra herë
Do t’ushtojë n’kongrese të tjerë


Ky tekst u dërgua nga NikolinoQerim Sula
Publikimi: 21/02/2013


Qerim Sula & Grupi I Lures - Kënga E Kongreseve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Kongreseve".
3. Video është e këngës "Kënga E Kongreseve", por nuk këndohet nga Qerim Sula & Grupi I Lures.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qerim Sula:


Komente 0