R.A.Y Band
R.A.Y Band
R.A.Y Band
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


R.A.Y Band është grup artistësh. Grupi R.A.Y u themelua 22.10.2010.
Kryesisht, grupi luan muzike Britpop/pop rock dhe ndikimet I kane patur me teper nga grupe te huaja si dhe nga grupi Ritfolk. Ata jane 5:
Ne vocal: Besian Xhindole
lead guitar: Donald Sefa
rhythm guitar: Ergi Shkelzeni,
bass guitar: Geri Zotaj,
drummer: Edvin Parmeza.


Në Maj 2012, R.A.Y Band marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Kalimtare". Fabula e kenges ka te beje me stadet qe peson jeta e cdo kujt prej nesh dhe te gjithe vijme ne nje moment kur kujtojme me nostalgji momente te paharrueshme te jetes.

Në Maj 2013, Ray Band marrin pjesë në Top Fest 10 me këngën "Arrogancen Quan Vlere".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0