Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rajmond Prenaj - Pa Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  15

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Video Produksioni:

EMF Creative

Pjesëmarrëse në

Çelësi Muzikor 6

Komente

Asnjë Koment

23/04/2012

2012-04-23T19:53:38+00:00Mbesa ime mban emrin tend
nipi yt mban emrin tim
keshtu ne per njerin tjetrin lam kujtim,
kush na njohu e kush na pa skan besu qe kem mu nda , mir po ja qe ndarja erdhi shpirti im,

njeriu korr ate qe mbjell,
smujta met pa nuse me vell oooo
... bari u tha fryma mu ndar
se ti mos me pa, se dielli mos me dal

njeriu korr ate qe mbjell
smujta met pa nuse me vell
faqe te re faqe te re jeta nuk sjell
tash jetoj pa ty sikur pa frym sikur pa jet

nuk eshte se nuk patem fat,veq se quam shum inat, tash jemi ndar pa u fal kaloj gjdo nat,fjalve shum ju kom besu zemren asniher degju ,dhe ket fund qe e kemi e kemi meritu

njeriu korr ate qe mbjell,
smujta met pa nuse me vell oooo
... bari u tha fryma mu ndar
se ti mos me pa se dielli mos me dal

2x
njeriu korr ate qe mbjell
smujta met pa nuse me vell
faqe te re faqe te re jeta nuk sjell
tash jetoj pa ty sikur pa frym sikur pa jet


Më Shumë Këngë Nga Rajmond Prenaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet