Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Abazi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 44 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Ramadan Abazi është një këngëtar i njohur. Ramadan Abazi ka lindur ne Kosove, por aktualisht jeton ne Berlin. Ai ka marre pjese ne shume aktivitete artistike si: Nota Fest ne Shkup, ne ahenxhe familjare, dasma, syneti si dhe ne festa jubilare ne vendlindjen e tij gjithashtu dhe ne vende te tjera te Europes. Në Nëntor 2011, Ramadan Abazi merr pjesë në Fest Nota e Artë 2011 me këngën "Nje Vit Te Prita". Më datë 16 Tetor 2013, Ramadan Abazi publikon videoklipin "Fjalet Me Te Renda". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Besnik Zeqiri

Fatmir Miroci

Faruk Visoka

Hazir Qelaj

Astrit Bejta

Kosovar Alija

Luli (Lulzim Sadiku)

Samir Aliu

Hysen Smajli

Morris

Tags: Ramadan Abazi, Dani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet