Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Kur Hallall Une Nuk Ta Boj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  19

Kur kuptove për sëmundjen
se ilaq nuk ka për mu...
E unë të prita t´jesh pranë meje
po ti ike më je largu...
Dy herë dhimbjet mi ke shtuar
veç një nanë më jep gajret...
Në këtë shtrat që kurr nuk qohem
në këtë shtrat që kam me vdek...
Kurr hallall unë nuk ta boj
pse nuk prite dhe ndoj ditë
se pas vdekjes sime zemer
ke kohë me u shetit.

Refren: Kurr hallall unë nuk ta boj
pse nuk prite dhe ndoj ditë
se pas vdekjes sime zemer
ke kohë me u shetit.

Sa besim kam pas në ty...
Sa premtime mi ke dhan...
Kur kuptove se une po vdes...
Ike asgjë pa më than...
Dy herë dhimbjet mi ke shtuar
veç një nanë më jep gajret
në këtë shtrat që kurr nuk qohem
në këtë shtrat që kam me vdek...

Kurr hallall unë nuk ta boj
pse nuk prite dhe ndoj ditë
se pas vdekjes sime zemer
ke kohë me u shetit.

Refren: Kurr hallall unë nuk ta boj
pse nuk prite dhe ndoj ditë
se pas vdekjes sime zemer
ke kohë me u shetit.

(Këngë kushtuar të ndjerës gruas së tij Zoti e bekovtë)


Ky tekst u dërgua nga Lela

Ramadan Krasniqi (Dani) - Kur Hallall Une Nuk Ta Boj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Hallall Une Nuk Ta Boj".
3. Video është e këngës "Kur Hallall Une Nuk Ta Boj", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):


Komente 0