Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ramadan Krasniqi (Dani) - Ti Qe Fike Shpirtin Tim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Qe Fike Shpirtin Tim".
3. Video është e këngës "Ti Qe Fike Shpirtin Tim", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ramadan Krasniqi (Dani) - Ti Qe Fike Shpirtin Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Këngë e albumit:

"Për Ty"

Komente

3 🔥

24/04/2009

2009-04-24T14:44:00+00:00Ti qe fike shpirtin tim
ike e me la n'pikllim,
krejt cka pata ty ti dhash,
rinin time n'dor ta lash,
Si nje rreze nji agim,
ti gjithmon me sjell gezim,
ti me ishe ma e mira,
kurr per ty s'mu fik deshira.

Ti me ike kurr s'besova,
e un prore ty moj te kujtova,
ta besova jeten time,
sa e helmove zemren time.

Ref;
Per qdo nat un te kerkoj,
me lot n'sy un te kujtoj,
te kerkoj e kurr s'te harroj,
prej se ike dashuri
po'm'lotojn kto syt e mi,
plot pikllim qe ike,ku je ti?.


Ky tekst u dërgua nga Sy Zjarrta   jeta987Akordet:

E Am
Ti qe fike shpirtin tim
G
ike e me la n'pikllim,
F
krejt cka pata ty ti dhash,
E
rinin time n'dor ta lash,
E Am
Si nje rreze nji agim,
G
ti gjithmon me sjell gezim,
F
ti me ishe ma e mira,
E
kurr per ty s'mu fik deshira.

E
Ti me ike kurr s'besova,
Am
e un prore ty moj te kujtova,
Am G
ta besova jeten time,
F E
sa e helmove zemren time.

Ref;
Am
Per qdo nat un te kerkoj,
G
me lot n'sy un te kujtoj,
F E
te kerkoj e kurr s'te harroj,
Am
prej se ike dashuri
G
po'm'lotojn kto syt e mi,
F E
plot pikllim qe ike,ku je ti?.


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet