Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Ramadan Krasniqi (Dani) - Me Ngadale Moj Xhane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

20/01/2010

2010-01-20T09:50:21+00:00

Këngë e albumit:

"Ik Nga Diaspora"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2010
As nje fshehtesi qe kemi
nuk din me rujt
kur te thash TE DUA i tregove gjithkujt.
Kur t'pata shijuar per heren e par
e gjith bota neser
vesh e kishin mar.

Me ngadal moj,
me ngadal moj xhan
qfar ka zemra goja spo ta mbaaaaaaaaannnn
me ngadal moj
mos i jep siklet qfar ka zemra goja po ta fleeeett.

ref:
Ooo veq ne vdeksha sonte
se prap nuk e la pat prek
ooo qfar me ka dasht zemra
gjithmon e kam patur mu ka tek.
ooo veq ne vdeksha sonte
nuk e la pat shti ne dor
ooo un po knaqem sonte
kurse tjeter kush sa don le te fol.

Asgje nuk du me lan
per tjetren jet
nuk po kam deshir
qe syt qel me mbet.
Kur t'pata shijuar per heren e par
e gjith bota neser
vesh e kishin mar.

Me ngadal moj,
me ngadal moj xhan
qfar ka zemra goja spo ta mbaaaaaaaaannnn
me ngadal moj
mos i jep siklet qfar ka zemra goja po ta fleeeett.

ref:
Ooo veq ne vdeksha sonte
se prap nuk e la pat prek
ooo qfar me ka dasht zemra
gjithmon e kam patur mu ka tek.
ooo veq ne vdeksha sonte
nuk e la pat shti ne dor
ooo un po knaqem sonte
kurse tjeter kush sa don le te fol. (2x)


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet