Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Parajsen Mos E Kerko  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Muzika & Orkestrimi:

Ocko Vasilkovski

Teksti:

Avni Qahili

Këngë e albumit:

"Ik Nga Diaspora"

Komente

1 🔥

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Tani endrra me nuk shoh
Veten nuk e njoh
Sa shum kam ndryshu
I braktisur ne kete bote
E shkon koha kotmke lendu
Si kur nata kur ska Hene
Ti mua mke len asgje pa me thene
Flas me vete si i marre
Une nuk jom mekatar
Ne ferr digjem i gjalle

Ti parajsen kurr mos e kerko
Vazhdo me tutje mekato
Braktise ate qe te do

REF..x2
Mos kerko ti meshire
Se zemra ime nuk ta fal
Te lutem lem te qete
Dhe mos me thuaj asnje fjale
Tani eshte vone dhe ti ne ferr
Do lash mekatat tua
Jo nuk te falnuk te dua

Tani endrra me nuk shoh
Veten nuk e njoh
Sa shum kam ndryshu
I braktisur ne kete bote
E shkon koha kotmke lendu
Si kur nata kur ska Hene
Ti mua mke len asgje pa me thene
Flas me vete si i marre
Une nuk jom mekatar
Ne ferr digjem i gjalle

Ti parajsen kurr mos e kerko
Vazhdo me tutje mekato
Braktise ate qe te do

REF..x2
Mos kerko ti meshire
Se zemra ime nuk ta fal
Te lutem lem te qete
Dhe mos me thuaj asnje fjale
Tani eshte vone dhe ti ne ferr
Do lash mekatat tua
Jo nuk te falnuk te dua


Ky tekst u dërgua nga  Ado2011   Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet