Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ramadan Krasniqi (Dani) - Hajde Moj Dashnie  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

13/06/2012

2012-06-13T12:24:45+00:00

Këngë e albumit:

"Thuj Po Ose Jo"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Moj Dashnie" kënduar nga Ramadan Krasniqi (Dani).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Zanfina - Hajde Moj Dashnie

Një dashnore e kam pas
Nja 2 vjet ne kalum bashk
Qova msit për me e kërku
Dul te dera m'tha s'të du...
(x2)

Hajde moj dashnie...
Pash dy sytë e zi ee
Pa ty m'shkoi rinia...
M'kaloi beqaria

Hajde moj dashnie...
Pash dy sytë e zi ee
Pa ty m'shkoi rinia...
M'kaloi beqaria

O i kish pas nja dy vllazni
Shumë familje,motra e t'ri
S'e kish renin me u martu
Haj me det kuku për mu...
(x2)

Hajde moj dashnie...
Pash dy sytë e zi ee
Pa ty m'shkoi rinia...
M'kaloi beqaria

Hajde moj dashnie...
Pash dy sytë e zi ee
Pa ty m'shkoi rinia...
M'kaloi beqaria

Zyber Avdiu - Hajde Moj Dashnie

nje dashnore e kam pase
nja dy vjet ne kalum bashke
cova fmin per me kerku
dul te dera e m'tha s'te du (2x)

(ref 2x)
hajde moj dashnie
pash dy syte e zie
pa ty m'shkoj rinia
m'kaloj beqaria

o i kish pas nja dy vllazni
shume familje e motra, t'ri
se kish rendin meu martu
haj medet kuku per mu

Albumi: Dashnija, Shkup 1993
Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet