Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Esmere Moj Esmere  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Ramadan Krasniqi Dani"

Komente

Asnjë Koment

08/05/2013

2013-05-08T09:32:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Esmere Moj Esmere" kënduar nga Ramadan Krasniqi (Dani).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ramadan Krasniqi (Dani) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Visar Peja. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Perendeshe e bukurise
Ti je si nje lule rralle
Ka dashte fati me tqendise
Mke qellu moj ne mahalle

Fustanin me ngjyre te kuqe
Si princeshe moj qe me je
Me ate buzeqeshjen provokuse
Shpirtin tim rehat se le

Tani tgjithe e kan kuptu
Se veq ty moj une te du
Edhe nese bej gabim
Dua tjesh gabimi im

Esmere moj esmere
Sa e bukur qe me je
Esmere moj shpirti im
Pa ty jeta ska kuptimMë Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet