Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Ramadan Krasniqi (Dani) - Lulet E Majit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Këngët E Shekullit"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lulet E Majit" kënduar nga Ramadan Krasniqi (Dani).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nonda Kajno - Lulet E Majit

Nje ditë të bukur maji unë ty të takova
Tek po rrije futur nën një lule
Lulet e majit për ty i ëndërrova
Lumturinë në shpirt veç ti ma fute.
(2 herë)

Por tani je vyshkur më s’ke erë
Lulet e tua për mua s’kanë më vlerë
Nuk je ti lulja e bukur e ditës së Majit
Por je lulja e këngëes sime të vajit

Më kujtohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogël atëherë vajza ime
S’mendoje tjetër veçse për ëndërrime
S’më harrohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogeë atëhere vajza ime
S’mendoje tjetër veçse per ëndërrime
Por tani je vyshkur me s’ke erë
Lulet e tua per mua s’kanë me vlerë
Do të kujtoj përherë moj lulja ime
Ndonëse je kaq larg kësaj zemrës sime

Mimoza Paraveli - Lulet E Majit

Nje dite te bukur maji une te takova
tek po rrije ulur ne nje lule
Lulet e majit per ty i enderrova
lumturine ne shpirt veq ti ma solle

Por tani je vyshkur me s'ke ere
Lulet e tua per mua s'kane me vlere
Nuk je lule e bukur e dites majit
por je lule e kenges sime t'vajit

A t'kujtohen ditet kur rinia
sa here rrembehet ajo nga dashuria
ishe e vogel atehere ti o vajza ime
s'mendoje tjeter vec se per enderrime.

Por tani je vyshkur me s'ke ere
Lulet e tua per mua s'kane me vlere
Nuk je lule e bukur e dites majit
por je lule e kenges sime t'vajit

Do te kujtoj perhere moj lulja ime
Ndonese je kaq larg kesaj zemres sime
Do te kujtoj perhere moj lulja ime
Ndonese je kaq larg kesaj zemres sime

Mihallaq Andrea - Lulet E Majit

Nje dite te bukur maji une te takova
tek po rrije ulur ne nje lule
Lulet e majit per ty i enderrova
lumturine ne shpirt veq ti ma solle

Por tani je vyshkur me s'ke ere
Lulet e tua per mua s'kane me vlere
Nuk je lule e bukur e dites majit
por je lule e kenges sime t'vajit

A t'kujtohen ditet kur rinia
sa here rrembehet ajo nga dashuria
ishe e vogel atehere ti o vajza ime
s'mendoje tjeter vec se per enderrime.

Por tani je vyshkur me s'ke ere
Lulet e tua per mua s'kane me vlere
Nuk je lule e bukur e dites majit
por je lule e kenges sime t'vajit

Do te kujtoj perhere moj lulja ime
Ndonese je kaq larg kesaj zemres sime
Do te kujtoj perhere moj lulja ime
Ndonese je kaq larg kesaj zemres sime

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...