Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Moj Mahmudi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Moj Mahmudi sa e mire m'je ti
te ka rritur nana si molla ne
gjiii moj Mahmudi te ka rritur
nana si molla ne gji moj Mahmudiii

Moj Mahmudi t'prisnin shoqet ty
perqafoje baben edhe nanen tii moj Mahmudi
perqafoje baben edhe nanen tii moj Mahmudiiii.

Nje vajze e bukur une jam,
e nje moshe ajo e ka
e nje moshe ajo e ka
Nje vajze e bukur une jam,
e nje moshe ajo e ka
e nje moshe ajo e ka

Ne te dy se bashku jetojm rrojm,
Jeten kemi me kalue,
Jeten kemi me kalue
Ne te dy se bashku jetojm rrojm,
Jeten kemi me kalue,
Jeten kemi me kalue

O bre babe o babe o i zi,
qe m'ke lan o ne vetmi,
qe m'ke lan o ne vetmi
O bre babe o babe o i zi,
qe m'ke lan o ne vetmi,
qe m'ke lan o ne vetmi


Ky tekst u dërgua nga Amadeo Çela   Amadeo

Ramadan Krasniqi (Dani) - Moj Mahmudi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Mahmudi".
3. Video është e këngës "Moj Mahmudi", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):


Komente 0