A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Ramadan Krasniqi & Shkurte Gashi - Zemra Falet


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/04/2016

2016-04-27T14:56:50

See Also

Shkurte Gashi

Music & Lyrics:

Arsim Bunjaku

Music:

Elephant

Video Production:

ASHA


Nese don ta tregosh veten
Hape zemren, jo kuleten

Dashnia lind kur zemra ndalet
Ajo s'blehet
Vetem falet

Dashurise me para
Askush hajrin s'ja ka pa

Un dashuroj dhe ket' bote
Qysh e la i madhi Zot

[REFF]
Me pare pa pare
Dashurine ma fale
Me pare pa pare...

Me pare pa pare
Dashurine ma fale
Me pare pa pare
Zemra m'rrah per ty

Ma then mendjen dashuria
E jo leku, pasuria

As me miliona te ksaj bote
Nuk fitohet zemra jote

Dashurise me para
Askush hajrin s'ja ka pa

Une dashuroj, dhe ket bot
Qysh e la i madhi Zot

[REFF x2]
Me pare pa pare
Dashurine ma fale
Me pare pa pare...

Me pare pa pare
Dashurine ma fale
Me pare pa pare
Zemra m'rrah per ty


Lyrics submited by Gentrit Lecaj
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019