Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Ramadan Krasniqi & Besim Krasniqi - Bashkimi Kombetar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

10/11/2014

2014-11-10T11:18:18+00:00

Më Shumë Nga

Besim Krasniqi

Këngë e albumit:

"Hitet Folklorike"

Këngë e albumit:

"Gjithe Deshmoreve U Qofte Lavdi"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bashkimi Kombetar" kënduar nga Ramadan Krasniqi & Besim Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ramadan Krasniqi & Besim Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sejdi Gashi & Ruzhdi Gashi - Bashkimi Kombetar

Fati i shqiptarit nga kush qenka shkru,
N'kto kohe moderne me met i coptunë

A nga Perendia, apo nga mbretënit'
Me na marr' flamurin, me na marr' lirin'

REF:
Bashkimi kombëtar, asht' detyr' per ne heej kur do t'jem shqiptar, e t'jetojm' mbi dhe

Ngrihuni ne kamb ooo, kombi me miliona se vet' do t' vendosim ne per fatet tona
II
Jo nga Perendia, fare se besoj,
Por asht' nji kulqeder qe don t'na copetoj

Koha i ka ardhoo asaj me i tregu,
Se shqiptaret dinoo dhe kan' me u bashku

REF.:

Xeni Dhe Sinani - Bashkimi Kombetar

Fati i shqiptarit
Nga kush qenka shkru
Ne keto kohe moderne
Qe mbeti coptu

A nga perendia
Apo nga mbretnite
Me na e marr flamurin
Me na e marr lirine x2

Ref...
Bashkimi kombetar
Eshte detyre per ne
Heu kudo jem shqiptar
E jetojme mbi dhe

Ngrehuni ne kambe
Kombi me miljona
Se vet do te vendosim
Ne per fatet tona

Jo nga perendia
Kurre nuk e besoj
Por eshte nje kulçeder
Qe ne na coptoj

Koha i ka ardhe o
Asaj me i kallxu
Se shqiptaret dime o
Dhe vete me u bashku x2

Ref...
Bashkimi kombetar
Eshte detyre per ne
Heu kudo jem shqiptar
E jetojme mbi dhe

Ngrehuni ne kambe
Kombi me miljona
Se vet do te vendosim
Ne per fatet tona x2

Meda - Bashkimi Kombetar

Moj Shqipni ti qofsh e gzume
sa e mir je e bashkume
100 vjet ishe e ndame a
sjetum bashk fmit e ni nane

Ref:

O sa mir me qen shqiptar
kur jem bashk jemi krenar
ne prishtin shkup e tiran
e kendojm te gjith ni kang

SHQIPRIA SHQIPRIA SHQIPRIA SHQIPRIA

Moj shqipni me plis te bardh
7 miljon sjetojm te ndar
s'ndahen zemrat me kufij
pergjithmon do te jemi ni

Ref:

O sa mir me qen shqiptar
kur jem bashk jemi krenar
ne prishtin shkup e tiran
e kendojm te gjith ni kang

SHQIPRIA SHQIPRIA SHQIPRIA SHQIPRIA

Ref:

O sa mir me qen shqiptar
kur jem bashk jemi krenar
ne prishtin shkup e tiran
e kendojm te gjith ni kang

SHQIPRIA SHQIPRIA SHQIPRIA SHQIPRIA

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet