Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Ramadan Krasniqi & Florim Shala - Oj Kosov Mriz Me Zana  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/07/2016

2016-07-27T04:41:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Oj Kosov Mriz Me Zana" kënduar nga Ramadan Krasniqi & Florim Shala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ramadan Krasniqi & Florim Shala i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Naxhije Bytyqi - Oj Kosov Mriz Me Zana

Moj Kosovë, moj mriz me zana
500 vjet tuj pre Sulltana
500 vjet para konopit
500 vjet ne grykën e topit
500 vjet qiellin e nxin
500 vjet gjam e vetim
N'luft me turk edhe n'luft me shka
n'gjak bajlozash tuj u la

Hiqmi ktej tank e helmeta
mos mu turr me bajoneta
mos ma shty deren me zor
mos mi prek djepat me dor
N'bafsha n'dor pushken me kap
ti kam djeg sarajat flak

Cka t'ka gjet nuk din o me m'than
se ta baj vorr Serbin te tan
Cka t'ka gjet nuk din o me m'than
se ta baj vorr Serbin te tan

Gjemojn malet e ktij trolli
dojn me dal herojt prej vorri
Me ja hjek prangat vatanit
Me ja pre qafen sulltanit
Kullat shkret dojn me ja lan
se driten e diellit o na kan nxan

Tan Kosova n'gjak le te lahet
kurr shqiptari serb nuk bahet
Tan Kosova n'gjak o le te lahet
kurr shqiptari serb nuk bahet

Salih Bytyqi - Oj Kosov Mriz Me Zana

Moj Kosovë, moj mriz me zana
500 vjet tuj pre Sulltana
500 vjet para konopit
500 vjet ne grykën e topit
500 vjet qiellin e nxin
500 vjet gjam e vetim
N'luft me turk edhe n'luft me shka
n'gjak bajlozash tuj u la

Hiqmi ktej tank e helmeta
mos mu turr me bajoneta
mos ma shty deren me zor
mos mi prek djepat me dor
N'bafsha n'dor pushken me kap
ti kam djeg sarajat flak

Cka t'ka gjet nuk din o me m'than
se ta baj vorr Serbin te tan
Cka t'ka gjet nuk din o me m'than
se ta baj vorr Serbin te tan

Gjemojn malet e ktij trolli
dojn me dal herojt prej vorri
Me ja hjek prangat vatanit
Me ja pre qafen sulltanit
Kullat shkret dojn me ja lan
se driten e diellit o na kan nxan

Tan Kosova n'gjak le te lahet
kurr shqiptari serb nuk bahet
Tan Kosova n'gjak o le te lahet
kurr shqiptari serb nuk bahet
Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet