Rameka
Rameka
Rameka
  • Emri i vërtetë:
  • Taulant Ramekaj
  • Vendlindja:
  • Koplik
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Rameka është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. RaMeKa A.K.A Taulant Ramekaj beri shkolle deri ne klasen e 7'te, nuk ju dha mundesia qe ta mbaronte shkollen 8 vjecare pasi mbas vitit 1997-1998 te rromujes katastrof te shqiperise Plaku i RaMeKe's vendosi qe te bej nje jete me te qete jasht atdheut.Rameka Ben Pjes Ne Grupin T.B.A [the bloody alboz].

Ne vitin 1999 RaMeKa vuri kembe ne London, England. Beri disa vite shkolle qe te permirsohej anglishtja. Ne vitin 2002 Rameka filloj ket lloj muzike, e cila e pershkrune jetesen me fjal. Kenga e par qe u be nga rameka eshte "Rameka N'Mikrofon" ku ne at mosh te re kishte kenqasi te madhe qe te inxhizonte dicka ne mikofron. E dinte shume mire qe fillimi do te ishte shum veshtire dhe jo perfecional, si edhe kushtet ishin shum te veshtira. Po prap se prap RaMeKa ja arriti qellimit te tij, 'Ja Ku Eshte Sot'.

Ne nje far kohe Infint Records beri ftesen e RaMeKe's ne Label'in e tyre nga qe kishte nje shoqni shum te bukur me ta. Me gjithe ate nga ishin kushtet shum te keqija, edhe nuk kishte mundesine qe te bente nje kenge per albumin e tyre ne ato momente RaMeKa u largua nga Inifnit Records.

RaMeKa kishte nje shoqni te madhe me Rebel a.k.a UniKKatiL, i cili unikkatili i krijoj nje mundesi tjeter per qellim. Nga qe ishte ne Londer RaMeKa edhe Eridon Connection nga TBA UniKKatili sic i tha RaMeKes edhe ECs qe te bashkohen bashke. Kjo keshille u be edhe u krijua Era Corrupted. Era Corrupted pati shum sukses edhe beri nje gjurm te madhe ne Londer. Po mas 1 far kohe pati do keqmarrveshje edhe RaMeKa u kthy ne solo artist. Gjithashtu ala EC jan shoke edhe do mbeten shoke edhe do te punojn sebashku ne te arrdhmen.

Më datë 27 Tetor 2013, G.B.M.C. & Rameka publikojnë videoklipin "Kings". Muzika e këngës u punua nga Rameka, teksti u shkrua nga G.B.M.C., Rameka.

Më datë 12 Tetor 2014, Rameka publikon videoklipin "Ma I Madhi", në bashkëpunim me Gbmc.

Më datë 6 Qershor 2016, Rameka publikon videoklipin "Kombetare".

Më datë 10 Korrik 2016, Rameka publikon videoklipin "Lek Lek".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: zingjirtt zingjirtt  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Rameka »

Komente 0