Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ramiz Kovaçi

Tags: Ramiz Kovaçi, Ramiz Kovaci

(1929-1994)  

Ramiz Kovaçi është një këngëtar i njohur. Ramiz Kovaçi lindi në një familje patriotike dhe itelektuale nga më të herëshmet e Krujës. Ka mbaruar liceun artistik “Jordan Misja” me petagog Mihal Cikon. Më vonë vazhdoi konservatorin e Sofies me profesorët e mëdhenj bullgar Brembarov, Josifov ku shkëlqeu në studimet e tij duke u diplomuar me medalje të artë. Më pas specializohet në Akademinë Santa Cecilia në Romë ku vlerësohet maksimalisht. Solist i parë i Teatrit të Operas dhe Baletit me një...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017