Ramize Caka
Ramize Caka
Ramize Caka
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore folklorike
Ramize Caka është këngëtare e njohur. Në Qershor 2004, Sala Bekteshi & Ramize Caka marrin pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Mos Trazo Detin".

Në Qershor 2007, Sala Bekteshi & Ramize Caka marrin pjesë në Polifest 2007 me këngën "R Pa Emer Dashuri".

Në vitin 2007, Sala Bekteshi & Ramize Caka publikojnë albumin "Kalle Kalle Krejt".

Në vitin 2008, Sala Bekteshi & Ramize Caka publikojnë albumin "Po Bjen Defi".

Në vitin 2009, Ramize Caka, Flora Gashi & Sala Bekteshi publikojnë albumin "Zemra Zemres".

Në vitin 2010, Sala Bekteshi & Ramize Caka publikojnë albumin "Per Disponimin Tuaj".

Në vitin 2013, Ramize Caka publikon albumin "Nuse Me Fat".

Më datë 1 Korrik 2016, Ramize Caka publikon videoklipin "Motra Ime".

Më datë 17 Qershor 2021, Ramize Caka publikon videoklipin "Mos Ma Kno T'lutem At Kangë".

Më datë 23 Prill 2023, Sala Bekteshi & Ramize Caka publikojnë videoklipin "Nise Oj Nane Vallen". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Sami Aliu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Besnik Zikolli. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

Më datë 16 Korrik 2023, Sala Bekteshi & Ramize Caka publikojnë videoklipin "Ditet E Gurbetqarit". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Sala Bekteshi & Ramize Caka, tekstin e shkroi Suzana Fazliu, teksa për arranzhimin u kujdes Drinor Zymberi. Videoklipi u prodhua nga kompania ProMedia.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0