Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rap J - Kurr Nuk Shkoj Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I

I mbledhi fuqit e mija e ngjitna te nalt
Qata un me ty kurr sjom i barabart
Une jom i qart une jom moxart
Respekt per estraden mut e bonen kit art
Shyqyr se ka njerz qishtu si puna jem
Qe tbjen pakes drit se kta veq po din me nem,
Dojn kullen me shem un e nisi pi fillimit,
Un vi si jehon prej rrafshit dukagjinit,
I shti dhipat e estrades mem prit nen hije t'blinit
E anti talentav jau montoj bocen e plinit,
Kadal mos u tut ti thu me metafore
Kto nuk jon fore shko veti kufomat n'vorre.
Rima tmija para teje si piktura para qorrit
i gjalli para t'deknit elefanti para morrit
Thojn nija fjalt horrit kta ikin kur ma nin kollin,
E mbroj hala repin si ushtari liris trollin,

II

Per me dit se kush jom lypi textet neper kong,
Tani ki me thon ky nime koka king kong,
Une nuk tqes stile me ty nuk luj kile,
Kurr sdi mu ndal dhe pse caku larg me milje,
Sjom ktu me meditje smarr lek per paraqitje,
Rimat i kom trona qata vlejn shum mi qit nshitje.
Demoni sillet rreth meje e m'njek sikur hije,
Do me mi vjedh textet se po shkepi shum dije,
I fort osht aj qe bjen e qohet nkom tveta,
Un gjith kom u qu deri sa tem merr vdekja
Dove qe ju bona mir shpesh ma kan kthy me tkeq,
Para syve jaran e mbrapa dreq,
Qashtu puna veq tfala kan nga gishti n'mes,
Shyqyr jom kon gjith i fort dej sa t'des,
Un mbrapa nuk mes kurr shpirtin se shes
Nese je fallc rrenat n'lidin vi ti qes.Nuk kemi video për këtë këngë.


Rap J
Publikimi: 01/06/2013


Rap J - Kurr Nuk Shkoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurr Nuk Shkoj".
3. Video është e këngës "Kurr Nuk Shkoj", por nuk këndohet nga Rap J.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rap J:


Komente 0