Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rap J - Tjeter Shkall (Feat. Dj Caja)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ey qe pakes drit kejt jeten e kom art
Per muzik un e repi barabart me moxart,
Tash e mora seriozisht kujna po ja bon me gisht,
Kom ardh mi dhon frym repit mos ma ngjit naj bisht,
Mu ka rrit inteligjenca prej se rash pi katit tret
Dostat po ma bojn haver ti e ki met me t'met
se po foli realitetin kerkon se kom njet mi kill
Prej qe erdha une ktu nisi me nxe pakes dill,
I hi qdo pune i largohna qdo dhune
Nese nuk ja bon hyzmetin ska qysh mu kon e shkrune
Veni ma perfekt n'bot dhoma studjos tem,
Poplli ma i qart nbot e folin gjuhen tem,
Kshtuqe spo ma nin se krejt pom kuptojn
Edhe nese mshajn do pi dashnis e bojn
Thojn nije bre nanen ky nime skoka normal
I vetem dal perpara para dal dal dal.

Reff 2X

Mos e thyj ni sen qe sun e bon
Se per rep ju smuni mu mem nxon
edhe nese ki wievsa me miljon
Un jom para ti come come come.

II

West east para dhe mbas
Dashni inatqorve qe m'sillen si kompas,
Shumica quditen qysh po shkrun ti pa ngreh bari,
I jom borgjli familjes qe m'edukun per se 'mbari.
ti je rrit nrrug tuj u ther me shqiptart a,
Un rrugve t'perendimit ju bona familjes tem krah,
Gojen mos e qel ma mir hiq kur nuk dish
ski dashni per rreth ton qa po lyp ktu raptish
O i gjall mos rri n'zall kom respekt une n'mahall
Si krejt jom nuk jom i rrall veq qe flas per tjeter shkall,
Hala pi shoh ftyrat qe shohin veq bardh e zi
Tuten me kqyr npasqyr vehten ma bojn mu ku je xhej ti,
Qe un ku jom ti bitch ku ke mbet,
Un Jom ky qe jom hiq nuk ndryshoj per jet,
zoni jem deperton sikur ajri neper turm
Lirikat e mija neper koh dot lojn gjurm.Nuk kemi video për këtë këngë.


Rap J
Featuring: Dj Caja
Publikimi: 01/06/2013


Rap J - Tjeter Shkall
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tjeter Shkall".
3. Video është e këngës "Tjeter Shkall", por nuk këndohet nga Rap J.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rap J:


Komente 0