Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rap J - N'boten Tjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

I

Si dante aligeri nudhtimet e veta
un ni nat pa hane n'at bot veten e gjeta,
po shpirti smu qetsojke e dojke mu kthy
se nkit bot shum sene kishna lan pa kry,
deshira e madhe mu kthy ntok me pa planetin,
mu afru njani e mtha bon kontrat me naletin,
u largova sa ma larg prej atij un me shku,
i pash do njerz tjer qe me koh jet paten nrru.
e pash perfundimin qe njet sja din ekzistimin,
i pash mekatart tuj perball me denimin.
une jam a pom sheh ktu i gjall mes tdeknve,
e pash mbretin 2pacin aty diku mes poetve.
i thash ku je tup njerzit per ty po vetin
keshi e tha hala a po ma nin repin.
legjendat kurr nuk vdesin nmemorje na mbesin,
hala ti jep shpres mos ta nin heke stresin.

Reff 2X

Erdha n'tjeter bot kokna veq une i gjall
sa shpejt eci koha per kit dit kom mendu rrall
Sa t'kqija i bona o zot pi tutna gjykimit
t'lutna kthem prap n'jet du m'ja nis prap pi fillimit.

II

Dielli lindi prap mirmengjes pe shoh boten.
sosht kjo e njejta koh qysh e lash une token,
a jom nvendlindje mos jam gabim.
pse kerkon ma spe njoh a osht ky vendi im.
e mora ni grusht dhe e pys veten ku je.
merdh ni za nga qielli ntardhmen em tha je.
ku jan ata qe i njoh asnjo mo spe shoh.
krejt me tjer njerz koka mush toka kjo.
hiq spom pelqen jeta pra skoka sen.
kejt andrrat e jetes paskan mu shem.
ku jon ata repera qe ktu u shahshin mes veti.
ishin harru krejt si permenke ma mileti.
hala njerzt e fejes thojshin afer a kjameti.
prap i keqi nsefa e hala vujke i drejti.
pergjumshem pi ni do hapa dilli nsy e un u tera.
mtha nana qu biro se pot presin shokt te dera.Nuk kemi video për këtë këngë.


Rap J
Publikimi: 01/06/2013


Rap J - N'boten Tjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'boten Tjeter".
3. Video është e këngës "N'boten Tjeter", por nuk këndohet nga Rap J.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rap J:


Komente 0