Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rap J - Gabimi I Asaj (Dedikim) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I

Ky tregim o per ni qik n'shokin qe ra ndashni,
Kurr se mblodhi fuqin send mi thon atij,
Ajo smujke me kqyr tjer se per at nuk kishin vler,
Aj dilke me tjera e kjo e priste ne der,
Qa po bon nuk o mir so fer me jeten
ki tjer sa dush pse po hyn ngjynah me vehten,
Loti saj nuk ndalej si pikat e shiut n' vjesht,
S'mun mu pajtu me fatin qe ky tjera me desht,
Tjer ja shpreh'shin dashnin e ajo s'dojke me dit,
Tuj mos dit se pse hala rrike tuj e prit ,
At djalin qe thash kalojke me tjeter qik
Qdo shpres mu kon bashk po zhduket ka ni pik,
Flen me fotografi tij naten kur qohet ja kqyr,
po don me harru po spo gjon asni mnyr,
Se nuk kalon dit qe nuk e sheh n'qytet,
Aj del vet i dyti e kjo hala vet.

reff...

Eci vetem neper shi lutem me mi fshi kujtimet
me fal o zot pa deshir pi boj gabimet
se nuk jom me personin qe mbon mi harru un krejt
I lus pikat e shiut sonte merzin me ma hjek .

Eci vetem neper shi lutem me mi fshi kujtimet
me fal o zot pa deshir pi boj gabimet
se nuk jom me personin qe mbon mi harru un krejt
I lus pikat e shiut sonte merzin me ma hjek .

II

E ky shi ma kujton te ti qdo imtsi
Je shkaku im qe tjerve si dhash dashni,
I harrova krejt bile shpesh edhe vehten,
Nese jeta mshkon pa ty at'her e urrej jeten,
Ajo rrin ne mendime qka mendon e din veq zoti
po don me bind vehten boll se so i joti,
qishtu e ka shkru zoti ni rrug ta mshel ti qel dy,
Jeta o pasqyr qysh e kqyr ka met kqyr ty.
sa shum vujtje n'kit jet edhe pse jem kalimtar,
para syve kalon tuj mundu me qit n'binar,
ndalu bon ndryshim ti vendos per jet tane,
kur nuk merr dashni shum e kot osht me dhone,
n'jet duhet me dit dhe kur duhesh me hek dor
mos lejo me tu ngri zemra kurr me tu bo bor
Per qdo send ka mundsi nese jo me at me tjeter
se vjen ajo dita me lan qdo kujtim te vjeter.Nuk kemi video për këtë këngë.


Rap J
Publikimi: 13/01/2012


Rap J - Gabimi I Asaj (Dedikim)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gabimi I Asaj (Dedikim)".
3. Video është e këngës "Gabimi I Asaj (Dedikim)", por nuk këndohet nga Rap J.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rap J:


Komente 0