Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rap J - Forc Dhe Vullnet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I

Ej kadal kur shkel neper andrra t'mija,
Edhe une si ti kom ani se mi kaploj hija,
mbushet fleta me vi deshir e pa realizum
Emna nen vi t'kuqe disa personav t'caktum,
E do tri n'jeten tem ah moj jet e shkret,
Gjith e njejta pytje vetes a osht i vertet,
Jepem koh edhe pak zot ta mbushi kit flet,
Dikujt ju mbushen syt lot sot u shu ni jet,
E Tjetri perballet me smundje...
nuk ka sherim te Zoti bon lutje
Njoni tana kushtet po sosht i knaqun me jet,
Ajo diqka gaboj tash vdekjen e thrret,
Pse dikush bon keq hiq pa arsye
Dikon se merr gjumi ton naten numron yje,
Pe don ni fillim t'ri se e kan rrok shum t'kqija,
Rrugve me jav rrin e spo shkon te shpija.

Reff:
Mos e le me tu shu andrrat se ato vlejn shum,
Rrxohna qohna bona copa qe qiky jom un,
Jom simbol i durimit forces vullnetit e gzimit,
Hapi durt priti tmirat e mshelja deren trishtimit,

II

Kthehna krejt e n'fillim qka m'dallon nga shtaza,
Mendoj kur veproj lexoj mir kto fraza,
jeta jem me faza Prap vdekja o baza,
Lypi shum pi ksaj jete e me m'rri pak gjasa.
Hulumtoj si nasa shkoj e preki qiellin,
Engjujt e ksaj toke n'at bot shpi e kan ferrin,
Tuj perball me fellin si lule qelin
Foshnja kur lind kan athu e sheh ferrin,
Sa Ftyra tuj kesh sa problemin tuj e ngjesh,
Vin e kalojn pak rrin midis nesh,
Un e shoh si dhurat kohen me mu kur e ndan,
Sot na jemi ktu neser sdi ku kem mu kon.
Athu mbes veq n'leter kujtim i vjeter,
Dikur n'podrum dikush e lexon kit leter,
Thojn çdo njerit engjujt ja shkrun kejt veprat,
E Engjulli jem kan kur po mi sheh hekat.Nuk kemi video për këtë këngë.


Rap J
Publikimi: 25/05/2013


Rap J - Forc Dhe Vullnet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Forc Dhe Vullnet".
3. Video është e këngës "Forc Dhe Vullnet", por nuk këndohet nga Rap J.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rap J:


Komente 0