Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rapcode - Me Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Ty" kënduar nga Rapcode.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eltina Minarolli & Dea Strica - Me Ty

Zgjohem ne mengjes une nga ti
Me ty dua te jem une cdo dite
Me ty ne krahe une jo nuk kam frike
Je me mua

Ne zemren tende jetoj
Ti zemren time kerkon
Dhe ne cdo kenge qe krijoj
Je me mua

Ku je ti, aty jam une
Nje enderr, e pafund je ti
Je ti

Me ty
Gjithmone me ty
Me ty
Jemi te dy
Me ty
Rri me mua

Zgjohem ne mengjes une nga ti
Me ty dua te jem une cdo dite
Me ty ne krahe une jo nuk kam frike
Je me mua

Shoh qiellin blu
Ne syte e tu
Gjej pafundesi
Tek ti

Ku je ti, aty jam une
Nje enderr, e pafund je ti
Je ti

Me ty
Gjithmone me ty
Me ty
Jemi te dy
Me ty
Rri me mua

Prane meje je ti une me ty jam
Ne cdo melodi une ty te kam
Deri n’pafundsi une me ty jam
Me ty jam

Prane meje je ti une me ty jam
Ne cdo melodi une ty te kam
Deri n’pafundsi une me ty jam
Me ty jam

Me ty
Gjithmone me ty
Me ty
Jemi te dy
Me ty, rri me mua
Ti rri me mua

Me ty
Me ty
Me ty
Jam me ty
Me ty
Une jam me ty

Venera Lumani & Lind Islami - Me Ty

[Venera:]
Jam para teje sot
Me zemer ne dore
Syt i kam me lot
Jam ketu ne emer te dashurise
Dhe po t'me lije ti, une nuk te braktis

[Lindi:]
Nuk kam frik me dasht dhe une njesoj si ti
E kur jeta na rrzon poshte
Me ty majen du me e mbrri.
Me e mira jone hala, hala s'ka ardh
Kam me prit, kam me prit
Pritem dhe pak

[Bashke:]
Cdo fjale qe ma ke than
Shenje ma ke lan
...ke lan, ma ke lan
Edhe rete na kane nxan ama prap ti ma ke than

[REF.:]
Jaaam me ty bebé
Jaaam me ty bebé
Ken e pate afer dje?
Neser po aty me ke
Jaaam me ty bebé

Edhe kohen pas me e kthy
Jo, asgje s'kisha ndryshu
M'thuj ca mundet neve me na thy?
2x

Cdo fjale qe ma ke than, shenje ma ke lan
...ke lan, ma ke lan
Edhe rete na kane nxan ama prap ti ma ke than

Jaaam me ty bebé
Jaaam me ty bebé
Ke e pate afer dje?
Neser po aty me ke
Jaaam me ty bebé
2x

Joni Aliraj - Me Ty

sa here me kalon prane
une te ndjek ty ne cdo hap
ti me sheh,here qesh,here shan
nga ty as "PO" as "JO" nuk kam

kjo loje vec vazhdon...

ndryshe vishesh tani cdo dite
tashme e di jam duke prit
sa te pelqen t'me provokosh
kerkon durimin te me testosh

kjo loje t'intrigon...

me ty me ty me ty
eshte i embel ky torturim
dua... me ty me ty me ty
te shkojme nga Lindja ne Perendim
kjo vere do te merrte,nje tjeter kuptim
per ne te dy

te ndaj... me ty me ty me ty
diellin,detin dhe freskin
dua... me ty me ty me ty
te dehem ne perqafim
te mbuloj me puthje, nga mbremja ne agim
te zgjohem me ty

sa i marr une jam
mbas fytyres tende,cdo tipar ka hijeshi
sa shume e vecant
plot stil e ke dhe ecjen
trasmeton ti energji

me ty me ty me ty...

ndaj le te dalim,te qeshim, dallget te na perpijne
trupat tane tja falim reres,hena/yjet te peshperijne...
per ne te dy

per njeri tjetrin te flasim,te tregojme per femijrin
dhe pafund foto te shkrepim,kesaj vere tja lem kujtim

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 23/04/2012
Festivali: Çelësi Muzikor 6Komente mbi këtë këngëRapcode - Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ty".
3. Video është e këngës "Me Ty", por nuk këndohet nga Rapcode.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.