Rati
Rati
Rati
 • Emri i Vërtetë:
 • Plaurent Shushku:
 • Vendlindja:
 • Tiranë Shqipëri
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri Shqipëri
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 24 Nentor 1980
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♐ Shigjetari
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Rati është këngëtar i njohur. Më datë 16 Janar 2012, Rati publikon videoklipin "1 Medalje Ka 2 Ane".

Më datë 18 Qershor 2013, Bes Kallaku & Rati publikojnë videoklipin "Loku Ke Blloku".

Më datë 27 Dhjetor 2013, Eli-G publikojnë videoklipin "Bela", në bashkëpunim me Rati & 52oni.

Më datë 22 Mars 2014, Bardha publikon videoklipin "Engjelli I Shpirtit Tim Je Ti", në bashkëpunim me Rati.

Më datë 5 Maj 2014, Bes Kallaku & Rati publikojnë videoklipin "Jeta E Funit".

Më datë 6 Shtator 2014, Rati & Artushi publikojnë videoklipin "Kshu Ka Thene Dhe Bab Myslymi".

Më datë 6 Shtator 2014, Rati publikon videoklipin "Qeleshja".

Më datë 9 Tetor 2014, Bes Kallaku publikon videoklipin "Skifterat", në bashkëpunim me Rati. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi.

Më datë 1 Nëntor 2014, Rati publikon videoklipin "Si Gjynah", në bashkëpunim me Kristina Deda & 52oni.

Më datë 8 Maj 2015, Bes Kallaku, Rati & Big Mama publikojnë videoklipin "Me Temina". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Jani Duri.

Më datë 6 Korrik 2015, Bes Kallaku publikon videoklipin "Skifterat 2", në bashkëpunim me Rati.

Më datë 9 Korrik 2015, Rati publikon videoklipin "Dale Ngadale", në bashkëpunim me Marsel Ademi.

Më datë 16 Nëntor 2015, Ingrit Gjoni & Rati publikojnë videoklipin "Ndale", në bashkëpunim me Kastro Zizo. Me këtë këngë, Ingrit Gjoni & Rati marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Më datë 12 Shkurt 2016, Bes Kallaku & Rati publikojnë videoklipin "S3 Amsterdam". Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja.

Më datë 14 Korrik 2016, Rati Albania publikon videoklipin "Leya, Leya", në bashkëpunim me Denisa.

Më datë 29 Prill 2017, Rati publikon videoklipin "Dashurine Time".

Më datë 17 Korrik 2017, Lume Popovci publikon videoklipin "Ome Lale #13", në bashkëpunim me Rati. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja, teksti u shkrua nga Rati, 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Maringlen Boja.

Më datë 18 Shkurt 2018, Rati & Mehdi Zena publikojnë videoklipin "Kam Shtepine Te Pusi Qe Lahet Vet".

Më datë 27 Prill 2018, Rati publikon videoklipin "Vritem Me Dashni". Muzika e këngës u punua nga Genti Lako, teksti u shkrua nga Rozana Radi.

Më datë 2 Maj 2018, Rati publikon videoklipin "Gabim". Muzika dhe teksti u shkruan nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koci. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 30 Qershor 2018, Amarda publikon videoklipin "Kavalieri", në bashkëpunim me Rati. Muzika e këngës u punua nga Gezim Meneri, teksti u shkrua nga Gezim Meneri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gezim Meneri. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 30 Qershor 2018, Amarda publikon videoklipin "Kavalieri", në bashkëpunim me Rati. Muzika e këngës u punua nga Gezim Meneri, teksti u shkrua nga Gezim Meneri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gezim Meneri. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 23 Korrik 2018, Rati publikon videoklipin "Ama Dashnin". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Sokol Koci.

Më datë 30 Janar 2019, Alket Zaimi publikon videoklipin "Do Te Marre", në bashkëpunim me Ratin dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Rino Boci.

Më datë 24 Qershor 2019, Rati publikon videoklipin "Ka Me T'vra Ty Dashnia", në bashkëpunim me Fil Avdiën.

Më datë 17 Gusht 2019, Rati & Sokol Koci publikojnë videoklipin "Limona". Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi. Videoklipi u prodhua nga kompania ND Film Pro.

Më datë 30 Shtator 2019, Petrit Vullkani publikon videoklipin "Marshallah Moj Nuse", në bashkëpunim me Ratin. Muzika e këngës u punua nga Zani Loca, teksti u shkrua nga Gezim Mneri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 21 Shtator 2019, Eglantina Toska & Rati publikojnë videoklipin "Se Shqiptare S'e Bo Nona". Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 2 Qershor 2021, Rati publikon videoklipin "Kam Me T'prit", në bashkëpunim me Anila Mimanin. Teksti i këngës u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 5 Nëntor 2021, Rati publikon videoklipin "Mani Mani", në bashkëpunim me Florin.

Më datë 19 Maj 2023, Rati & Anila Mimani publikojnë videoklipin "Zemra E Do". Kënga është kompozuar nga Marenglen Boja. Videoklipi u prodhua nga kompania ND Film Pro.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0