Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rattle - Qielli Pa Yje (Feat. Mul A.k.a Mg)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Rap 1 Rattle..

Hajde e shtypem butonin e kohes a t'kthejm naj sen permas
E kqyrem a po kalojm ma mir jo si qitash
Qysh me kriju butonin qikjo ma e keqja osht
A t'bojm diqka t'dalem 1 ven t'kcejna e t'shkojna krejt posht
Maspari me tu perkul zot falem'nderit qe jetoj
S'muj hiq me besu po veten kur te preki e pranoj
E ktu qka osht ka ndodh qka po ndodh hala se di
Kerkush t'miren nuk ta don menxi s'pret ty n'dhe me t'shti
Me qita qka e kom krenohna mburrna e gjith ko mu mburr
Ti thu pse kur e pata deken ngat ajo nuk m'murr
A e bon men qe nalt ka zot po de jom ka t'kshilloj
Une jom zoni i miresis thuj me gabu mo s'gaboj
Edhe rabin kur te dhez a t'doket qe po t'hjeket stresi
E kur t'qohesh n'mengjes apet njejt t'paraqitet vesi
Sen ma shum hiq mo s'po t'thom veq ruje familjen ruje
Beso n'zot se aj t'nimon qa ki t'keqe kape e gjuje (Dost)

Reffren :: 2x Mul aka MG

Nuk muj me lan besomNese e lo e di bohet llom
Edhe n'te lofsha kuptomDej sot se kom bo per kerkon
E kom qitkom pas arsyjeKom pas jasht qka me qit
Si qielli naten pa yjeQashtut rapi ka me met ni dit

Rap 2 Mul aka MG

Sa ron zoni m'tingllonSa keq nihna kur menja mshkon
Me veten shpesh foliSikur diqka fort m'kundershton
Sikur me kon pa pik forceMperplas nkujtimet ma tkqia
Nkohen kur mlan kejt vetAto jon kon dit ma tfshtira
Po hala jom gjall un sotNihna ma i fort se kurr
E kom rrethin familjen shoqninkejt kta qe mbojn mu mburr
Edhe nese neser mlojnLotin nsy sun ma sheh
U provova me tonatI iki tkeqes thom mos em ngreh
Nkundershtim me kta ndodhSe Qdo i ri me jet sot u lodh
Drog raki prostuticionPa punsi kurgjo skem ndor
Qata hala rri e dheziNjo mas njo i tymoj
Edhe nvdeksha kallxomA mos dikujt po i mungoj?
I mledhi koht ma tmira tjetesSi album fotografik
Me kto kujtime c'mallemAmo eshte veq moment magjik
Edhe kjo kalon shpejtVjen koha e na gjen njejt
Do Gabime nashta falenPo shum tjera i pagujm shtrejt


Ky tekst u dërgua nga Rimi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Rattle
Featuring: Mul A.K.A Mg
Publikimi: 04/08/2009


Rattle - Qielli Pa Yje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qielli Pa Yje".
3. Video është e këngës "Qielli Pa Yje", por nuk këndohet nga Rattle.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rattle:


Komente 0