Më mbaj mend (për 1 muaj)

Real 1
 • Emri i Vërtetë:
 • Ilir Zhita
 • Vendlindja:
 • Fushe Kosove 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 12 Gusht 1983
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  49
Këndon kryesisht: hip-hop

Real 1 është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i vertete eshte Ilir Zhita dhe ka lindur Ne Kosove. Si fillim nis te bashkpunoj me DJ BLUNT. Repertorit te tyre i shtohen dhe disa bashkepunime me artiste te tjere si Vesa Luma, Tingulli 3nt, Fugaa, Skillz, D.o.g etj.
Arti i ReaL 1 Dhe Dj Blunt gershetohet gjithnje e me shume dhe sot ata deklarojne se "Ne Jemi Nje". ReaL 1 shprehet se muziken e ben Dj Blunt ndersa ai vete merret eskluzivisht me tekstet e kengeve.

Më datë 28 Dhjetor 2006, Fugaa publikojnë videoklipin "Ska Mu Nal", në bashkëpunim me Real 1. Me këtë këngë, Fugaa marrin pjesë në VFM 2007 në vitin 2007.

Në Maj 2007, Real 1 merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Connection", në bashkëpunim me Big Basta.

Më datë 10 Shtator 2008, D.o.G. publikojnë videoklipin "Nr 1", në bashkëpunim me Real 1 & Luro.

Në Maj 2009, Dj Blunt merr pjesë në VFM 2009 me këngën "Classy", në bashkëpunim me Real 1 & Mc Kresha.

Më datë 13 Korrik 2009, Dj Blunt publikon videoklipin "Miss U", në bashkëpunim me Real 1.

Në Dhjetor 2009, Vesa Luma merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Aj Aj (remix)", në bashkëpunim me Dj Blunt & Real 1.

Në vitin 2009, Real 1 publikon albumin "N'beat Po".

Më datë 13 Prill 2010, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Biznis", në bashkëpunim me Big-D. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Dj Blunt & Real 1 u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 10 (2011), Zhurma Show 2010 (2010), VFM 2010 (2010).

Më datë 12 Qershor 2010, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Sen Tjeter Nuk Vyn", në bashkëpunim me Noizy. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 8 Qershor 2011, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Seh Dat". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Me këtë këngë, Dj Blunt & Real 1 marrin pjesë në Zhurma Show 2011 në vitin 2011.

Më datë 9 Korrik 2011, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Bang Bang", në bashkëpunim me TDS. Videoklipi u prodhua nga Think Creative. Me këtë këngë, Dj Blunt & Real 1 marrin pjesë në VFM 2012 në vitin 2012.

Në Tetor 2011, Dj Blunt & Real 1 merr pjesë në Zhurma Show 2011 me këngën "Classic G", në bashkëpunim me Linda Halimi.

Në vitin 2011, Dj Blunt & Real 1 publikojnë albumin "Classic G".

Më datë 10 Janar 2012, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Hot Girls (Remix)", në bashkëpunim me Nappy Paco & Erge Nr.

Më datë 17 Qershor 2012, Etnon publikojnë videoklipin "On Fire", në bashkëpunim me Stine, Dj Blunt & Real 1. Me këtë këngë, Etnon u paraqit në këto festivale: SVFM 2013 (2013), Netët E Klipit Shqiptar 12 (2013).

Në Tetor 2012, Genta Ismajli merr pjesë në Zhurma Show 2012 me këngën "Ole Ole", në bashkëpunim me Dj Blunt & Real 1.

Më datë 5 Korrik 2013, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Mos E Nal", në bashkëpunim me Dafina Zeqiri.

Më datë 17 Korrik 2013, Jonida Maliqi publikojnë videoklipin "Sonte", në bashkëpunim me Dj Blunt & Real 1. Me këtë këngë, Jonida Maliqi marrin pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014.

Më datë 15 Gusht 2013, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Edhe Pak", në bashkëpunim me Dhurata Dora & Lumi B.

Në Qershor 2014, Dj Blunt & Real 1 merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 me këngën "Veq Me T'pas Ty", në bashkëpunim me Dafina Zeqiri.

Më datë 3 Korrik 2014, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Nese M'don Ti (Remix)", në bashkëpunim me Ledri. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Stash. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Dj Blunt & Real 1 marrin pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 22 Korrik 2014, Luana Vjollca publikojnë videoklipin "Luanët", në bashkëpunim me Dj Blunt & Real 1.

Më datë 31 Gusht 2014, 2po2 publikojnë videoklipin "Prishtinali", në bashkëpunim me Dj Blunt, Lumi B, Lyrical Son, Capital T, Real 1, Mixey & Dj Flow. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 20 Prill 2015, Butrint publikojnë videoklipin "Ki Me Lyp", në bashkëpunim me Dj Blunt & Real 1.

Më datë 22 Qershor 2015, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Xhinset". Me këtë këngë, Dj Blunt & Real 1 marrin pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 5 Shkurt 2016, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Presion".

Më datë 1 Prill 2016, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Vera".

Më datë 3 Qershor 2016, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Rambo". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, Dj Blunt, teksti u shkrua nga Real 1, Dj Blunt.

Më datë 1 Nëntor 2016, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Rrugës". Teksti u shkrua nga Dj Blunt, Real 1. Për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 3 Shkurt 2017, Blunt & Real publikojnë videoklipin "Suzi". Teksti u shkrua nga Dj Blunt, Real 1. Për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku.

Më datë 1 Prill 2017, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Pare Si Thaqi, Pare Si Rama". Teksti u shkrua nga Dj Blunt, Real 1.

Më datë 5 Maj 2017, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "My Lova".

Më datë 10 Qershor 2017, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Shota".

Më datë 10 Qershor 2017, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Do You Love Me", në bashkëpunim me Linda Hakaj. Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, Dj Blunt, Real 1, teksti u shkrua nga Dj Blunt, Real 1. Me këtë këngë, Dj Blunt & Real 1 marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 12 Tetor 2017, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Gjini Gjini". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Dj Blunt, Real 1.

Më datë 5 Janar 2018, Blunt & Real publikojnë videoklipin "TR PR". Teksti u shkrua nga Dj Blunt, Real 1. Për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku.

Më datë 19 Shkurt 2018, Blunt & Real publikojnë videoklipin "Qika Jeme". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, Dj Blunt, Real 1, teksti u shkrua nga Real 1 & Dj Blunt.

Më datë 1 Prill 2018, Blunt & Real publikojnë këngën "1 Problem". Muzika u punua nga Florent Boshnjaku, Dj Blunt dhe Real 1, teksti u shkrua nga Dj Blunt dhe Real 1.

Më datë 18 Maj 2018, ShaolinGang publikojnë videoklipin "Shaolin Gang".

Më datë 29 Qershor 2018, ShaolinGang publikon videoklipin "Lean Lean".

Më datë 31 Gusht 2018, Shaolin Gang publikon videoklipin "VVS", në bashkëpunim me Shallingi. Teksti u shkrua nga Dj Blunt, Real 1, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku.

Më datë 21 Shtator 2018, Shaolin Gang publikon videoklipin "Jus Like Dat".

Më datë 23 Nëntor 2018, Shaolin Gang publikon videoklipin "Scooby Doo". Teksti i këngës u shkrua nga Dj Blindi & Real 1, ndërsa orkestrimi u punua nga Florent Boshnjaku.

Më datë 14 Dhjetor 2018, Shaolin Gang publikon videoklipin "Goja E Madhe". Orkestrimi i këngës u punua nga Florent Boshnjaku.

Më datë 11 Janar 2019, Shaolin Gang publikojnë videoklipin "Kesulkuqja" dhe janë kujdesur vetë për tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Florent Boshnjaku.

Në vitin 2019, Shaolin Gang publikojnë albumin "Tululu".

Më datë 3 Maj 2019, Shaolin Gang publikojnë videoklipin "Vice City".

Më datë 25 Tetor 2019, Ghetto Geasy publikon videoklipin "Moti", në bashkëpunim me Onat & Shaolin Gang. Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  agnessaa    AgeS007  

Komente

3

Ish-Anëtar i grupit

NR

Vëllai i

Zhita Jr.

Anëtar i grupit

Shaolin Gang

Profili

Snapchat

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Real 1 »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet