Më mbaj mend (për 1 muaj)

Real Gold

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Emri i Vërtetë:
  • Bardh Mustafa
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Real Gold është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Nickname qe ka zgjedhur ne RAP esht Real Gold ose me shkurt RG. Emri i Vertet Bardh Mustafa. Ka lindur Ne Vranjë Komuna e Presheves jeton ne Zhunicë. Ai deri me tash ka bere muzika te ndryshme i ka kenduar dashuris shoqris dhe jetes se tij mirret me zhanrin RAP dhe HipHop por me kryesoren e ka zgjedh RAP edhe tani esht me e pelqyer tek rinia. Ka filluar te mirret me muzik prej moshes 10 vjeçare ai ne fillim kendonte me ndonje shok pastaj filloi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

D.S.

Brave-L

ED'G

Ylldrit Jakupaj

Dion

Dren Ukaj

Nitinjo

Babarim

Liil Craizy

Ibro

Tags: Real Gold, Bardh Mustafa


Komente mbi këtë artist