Red Carpet
Red Carpet

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Red Carpet është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Grupi eshte i formua nga 4 cuna nga qyteti i tiranes. Vokalist Sazan Spahiu, kitare Anis Tahiraj, Piano/Tastiere Altini dhe Bateri Gerti Qiriako. Grupi eshte formuar qe ne vitin 2013 dhe ka punuar kryesisht ne kompozimin e kengeve ku spikasin balada por qe shkojne deri tek rocku. Në Maj 2013, Red Carpet marrin pjesë në Top Fest 10 me këngën "Ironia". Në Maj 2014, Red Carpet marrin pjesë në Top Fest 11 me këngën "Qe Nje Enderr Qe Me Solli". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0