Më mbaj mend (për 1 muaj)

Red Carpet

Red Carpet
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
Këndon kryesisht: rock pop-rock

Red Carpet është grup artistësh i njohur. Grupi eshte i formua nga 4 cuna nga qyteti i tiranes. Vokalist Sazan Spahiu, kitare Anis Tahiraj, Piano/Tastiere Altini dhe Bateri Gerti Qiriako. Grupi eshte formuar qe ne vitin 2013 dhe ka punuar kryesisht ne kompozimin e kengeve ku spikasin balada por qe shkojne deri tek rocku.

Në Maj 2013, Red Carpet marrin pjesë në Top Fest 10 me këngën "Ironia".

Në Maj 2014, Red Carpet marrin pjesë në Top Fest 11 me këngën "Qe Nje Enderr Qe Me Solli".

Në Shtator 2016, Red Carpet marrin pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Trishtim Ne Shpirt".

Në Tetor 2017, Red Carpet marrin pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "As Ne Jeten Time Te 3-Te".

Në Tetor 2018, Red Carpet marrin pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Jepi Kohes Kohe", ku arritën të kualifikohen në fazën e dytë të festivalit, duke performuar këngën e tyre në skenën e Pallatit të Koncerteve, por pa mundur të fitojnë statusin për të votuar dhe për t`u votuar..

Në Shtator 2019, Red Carpet marrin pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "Hija Jote".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0