Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redina Tili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  67
BIOGRAFIA: Redina Tili është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1990, Redina Tili & Artur Dhamo marrin pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Lule E Vetmuar". Në Dhjetor 1992, Redina Tili merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Nje Kujtim". Në Dhjetor 1993, Redina Tili merr pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "5 Fustanet"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Rakipe Karaj

Denada Bare

Zina Zdrava

Arta Babaramo

Mimoza Dhamo

Valdete Hoxha

Suzana Qatipi

Irma Gurakuqi

Florinda Gjergji

Tatjana Isaj

Tags: Redina Tili


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet