Redina Trieshi
Redina Trieshi
Redina Trieshi
  • Vendlindja:
  • Lezhë
  • Jeton në
  • SHBA
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Tetor 1999
  • Horoskopi:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Redina Trieshi është këngëtare. Redina Trieshi është një këngëtare e re në muzikën shqiptare. Që në vegjëli Redina u bë pjesë e disa kompeticioneve për fëmijë. Në vitin 2008, ajo merr pjesë në Festivalin e zërave të rinj të Tiranës ku vlerësohet me çmimin e tretë. Dy vite më vonë Redina merr pjese edhe ne Festivalin e 47 te Muzikës. Në vitin 2012 bëhet pjesë e 100 vjet muzikë si soliste me këngën "Rritemi pas dritës" dhe si duet me Irma Libohovën me këngën “Gabimi I Mirelës”. Një sfide e re nis në vitin 2013 ku Redina Trieshi merr pjesë në Gjeniu I Vogel 5.

Më datë 12 Tetor 2020, Redina publikon videoklipin "Vetëm". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Redina Trieshi. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gent Myftaraj.

Më datë 4 Dhjetor 2020, Redina Trieshi publikon videoklipin "Syn". Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, ndërsa teksti u shkrua nga Redina Trieshi. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 10 Korrik 2021, Redina Trieshi publikon videoklipin "Bella", në bashkëpunim me Alar Band. Teksti i këngës u shkrua nga Redina Trieshi, ndërsa orkestrimi u punua nga Gent Myftaraj. Produksioni audio u realizua nga Gent Myftaraj.

Më datë 8 Gusht 2021, Redina Trieshi publikon videoklipin "Sillna". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Redina Trieshi. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gent Myftaraj.

Më datë 6 Shtator 2021, Vedat Ademi & Redina Trieshi publikojnë videoklipin "Edhe Nje Here". Teksti i këngës u shkrua nga Redina Trieshi. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gent Myftaraj.

Më datë 23 Tetor 2023, Redina Trieshi publikon videoklipin "Eja Me Mua". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Redina Trieshi & Ergita Bahja, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gent Myftaraj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 6