Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redola - 20 Vjet Ne Diaspore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

perseri te enderrova
zërin sikur ta degjova
loti krip buzen e etur
nga dita kur u largova
lot per lot i numrova
nga syt e mi te pafjetur

ref:
20 vjet ne diaspor
sot i kisha lan
vec n'Kosove sonte
me ty me kan
20 vjet ne diaspor
sot i kisha fshi
se n`Kosovë
kam lan nje dashuri

neper festa larg shtepisë
larg familjes,larg shoqrisë
sikur hije vetëm brodha...
shtigjeve te femijerise
gjej ditet e lumturise
zemra mbeti te Kosova...

ref:
20 vjet ne diaspor
sot i kisha lan
vec n'Kosove sonte
me ty me kan
20 vjet ne diaspor
sot i kisha fshi
se n`Kosovë
kam lan nje dashuri
Redola Marevci
Publikimi: 18/09/2020
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Artan Mezini (Arti Rec)
Video Produksioni: RGB Entertainment


Redola - 20 Vjet Ne Diaspore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "20 Vjet Ne Diaspore".
3. Video është e këngës "20 Vjet Ne Diaspore", por nuk këndohet nga Redola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redola Marevci:


Komente 0