Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi & Grupi ARB - Dhimbje Le Pas (Zemra S'mund Te Heshte) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Muzgu ra
trishtimin e tij hodhi mbi det
s'di ç'me mundon
dhe me shqeteson
valle do te vish ti si atehere ?

Kur prane detit rrinim ne te dy
si atehere ne ete qetesi
dhe ete muzg, heshtje e perqafim
ti det me sill perseri... perseri

Ne nje mbremje si kjo ne te dy
dore ne dore ecnim prane detit blu
dhe te flisja dhe me flisje shume
deti i heshtur na degjoi

Dashuria s'mbetet veç kujtim
te ndjek pas ajo gjithmone ne jete
ne çdo vend e ne çdo rruge qe shkel
zemra kurre jo, zemra kurre jo,
s'mund te heshte

Imazhi i saj
ne ete vetmi ndodhet me mua
si nuk munda ta kuptoj me pare
se kjo vajze ishte per mua gjithçka
dhe tani qe s'e kam me
dhimbje la

Sa do t'doja qe te kisha prane
e ta puthja me aq zjarr
te humbisnim ne ne dashurine e çmendur
si me pare, si me pare.

Hej e dashur
malli me ka marre
per ate kohe fantastike qe kaluam bashe
Tani kam frie qe ta kujtoj ate
ç'do gje e bukur dhimbje le pas
dhimbje le pas


Redon Makashi & Grupi ARB - Dhimbje Le Pas (Zemra S'mund Te Heshte)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhimbje Le Pas (Zemra S'mund Te Heshte)".
3. Video është e këngës "Dhimbje Le Pas (Zemra S'mund Te Heshte)", por nuk këndohet nga Redon Makashi & Grupi ARB.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

27

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0