Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Rruga Me Fllad Kujtimesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  18

Një ditë të brishtë vjeshte
me mall në sy kur po kërkoja
në bllokun e maturës
të vizatuar pashë rrugën e shkollës

Se si më erdhi se si
se si më erdhi se si

Rruga me erë e quajtëm ne
se flokët nai shpupuriste shpesh
dhe shumkë kujtime ajo ngjall
tani era prish heshtjen e saj

Rruga me erë nje grup vijash ish
nga stilografi im
po eca në të i qetë
i sigurt sa më s‘kish

Fotografinë tonë të maturës
albumi jo më nuk e ka
serioze rri përballë kujtimit
rruga më erë jep flladin e saj

Kur s‘do t‘desha
vjeshta të mbaronte
rruga e jonë pa të nuk bënte


Redon Makashi - Rruga Me Fllad Kujtimesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruga Me Fllad Kujtimesh".
3. Video është e këngës "Rruga Me Fllad Kujtimesh", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0